WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Odśwież swoją komputerową wersję GTA V przy pomocy modyfikacji Redux

GTA V na PC to wersja z największą ilością detali graficznych, jeśli porównać ją do konsol. Dzięki potężnej modyfikacji Redux różnica ta jeszcze bardziej się powiększy. Mod pokazuje jak powinna naprawdę wyglądać next-genowa wersja GTA V.

Modyfikacja została stworzona przez jedną osobę – Josha Romito i wygląda po prostu przepięknie. Poprawiono w niej system pogody, objawiający się poprzez lepsze, bardziej realistyczne oświetlenie czy nawet wiarygodniej wyglądające chmury. Redux doczekał również się lepszej korekcji kolorów, bloomu czy odbić, a także lepszych efektów ognia czy wybuchów. Dodatkowo wszystkie tekstury podniesione zostały do rozdzielczości 4K, przez co gra wygląda bardziej realistycznie.

Wbrew pozorom nie poprawia ona jedynie grafiki, a zajmuje się kilkoma aspektami rozgrywki. Zmieniono sposób zachowywania się samochodów podczas jazdy, bardziej wiarygodny odrzut broni, a nawet zmieniono system reakcji policji, która jest teraz groźniejsza. Poza tym poprawiono fizykę ragdolli czy dodano silnik Euphoria, który zmienia zachowanie przechodniów.

To jak prezentuje się GTA V Redux w akcji, możecie zobaczyć w poniższym filmiku. Ostrzegam! Od razu chce się przez niego wracać do Los Santos!

A co z wymaganiami moda? Oprócz tego, że trzeba mieć na niego dodatkowe, 70 GB wolnego miejsca na dysku, to żeby w pełni cieszyć się jego możliwościami, nie trzeba kupować 2 kart GTX 1080. Josh Romito gwarantuje, że w zależności od intensywności ustawień ReShade, ilość klatek na sekundę może się zmniejszyć o 5-20 w stosunku do oryginalnej wersji. To naprawdę niewiele, kiedy weźmie się pod uwagę zmiany, jakie GTA V Redux wnosi. Mod do pobrania na stronie autora, czyli tutaj.