To: rozdział drugi jest kontynuacją filmowej adaptacji książki Stephena Kinga. Wywołujący koszmarny klaun Pennywise znów wypełznie z kanału. Ogłoszono datę premiery drugiej części TO.

Przerażający klaun powróci do nas 6 września 2019 roku. 27 lat po wydarzeniach z pierwszej części Pennywise znowu powraca. Dzieciaki z Klubu Frajerów są już dorosłe, ale to nie znaczy, że nie boją się klauna. Bohaterowie będą musieli stawić czoło swojemu najgorszemu koszmarowi. Pennywise znów wprowadza terror w Derry, lecz zniknięcia dzieci przypisuje się nieszczęśliwym wypadkom lub tajemniczym zbrodniom. Nikt jednak nie podejrzewa, że stoi za tym demoniczna istota wyglądająca jak klaun. Nikt, prócz członków Klubu Frajerów.

W rolach dorosłych dzieci z pierwszego filmu zobaczymy Jessicę Chastain (Beverly), Jamesa McAvoya (Bill), Isaiah Mustafę (Mike), Jaya Ryana (Ben), Jamesa Ransone’a (Eddie), Billa Hadera (Richiego) oraz Andy’ego Beana (Stanley). W roli Pennywise ponownie wcieli się Billa Skarsgard. Ponadto zapowiedziane są również sceny retrospekcji, więc obsada pierwszej części również powróci.

Choć ogłoszono datę premiery drugiej części TO, nie pojawił się na razie oficjalny zwiastun. Być może zostaje on nam udostępniony pod koniec roku, ale niczego jeszcze nie wiadomo.

Pierwsza część TO zebrała w 2017 bardzo dobre recenzje, a osiągnięty w wysokości 690 mln dolarów box office czyni go najlepiej zarabiającym horrorem wszech czasów.

Czytaj też: Utwór Johna Carpentera dla Shudder

Źródło: https://www.gameinformer.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej