Dokonana w 2014 roku fuzja firmy Chrysler i FIAT zaowocowała powstaniem Fiat Chrysler Automobiles. Jedną z marek tego koncernu jest amerykański Dodge, z kolei serwisem i tworzeniem części zamiennych zajmuje się Mopar. Z okazji 80. rocznicy powstania MOtor PARts powstanie specjalna edycja samochodu spod marki Dodge o nazwie Challenger.

Limitowana wersja doczeka się dwóch wersji kolorystycznych: z ciemnym dachem i ciemnoniebieską bądź srebrną dolną częścią auta. Powstanie tylko po 80 kopii w danym kolorze, co jest nawiązaniem do okrągłego jubileuszu. Samochód zostanie wyposażony w 20-calowe felgi, przyciemniane końcówki układu wydechowego znane z modelu SRT Hellcat i maskę rodem wywodzącą się z lat 70. Edycja Mopar może pochwalić się 6-biegową skrzynią biegów, i silnikiem V8 o pojemności 6,4l. Jego moc wyniesie 485 koni mechanicznych, a na stanie znajdziemy także wlot zimnego powietrza i hamulce Brembo.

Dodge Challenger w wersji Mopar ’17 trafi do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Jego cena została ustalona na poziomie 55,790$. To ok. 10 tysięcy dolarów więcej, niż za model Challenger 392 Scat Pack, który wyposażony jest w identyczny silnik. Różnica w cenie wynika oczywiście z ekskluzywności spowodowanej wyprodukowaniem zaledwie 160 egzemplarzy wersji Mopar.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com] 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej