WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Okazuje się, że główne role kobiece gwarantują większe zyski

Z najnowszych badań wynika, że główne role kobiece gwarantują większe zyski dla produkcji. Wygląda więc na to, że filmowcy chcąc więcej zarabiać  powinni skupić się bardziej na postaciach kobiecych.

Creative Artists Agency przeanalizowała 350 najlepiej zarabiających filmów  z lat 2014-2017. Podzielili je na te z główną postacią żeńską i na te, w których pierwsze skrzypce gra mężczyzna. Okazało się, że główne role kobiece gwarantują większe zyski. Brane pod uwagę produkcje podzielono na kategorie ze względu na budżet. Od 10 milionów, 10-30 milionów, 30-50 milionów, 50-100 milionów i pomyżej 100 mln dolarów. Badania wykazały, że te filmy, w których głównymi bohaterami są kobiety lepiej zarabiają.

Najlepszym przykładem jest Wonder Woman z Gal Gadot w roli głównej, który w globalnej kasie zgarnął 821 mln dolarów. Okazuje się, że główne role kobiece gwarantują większe zyski zwłaszcza wśród filmów w kategorii powyżej 100 mln dolarów budżetu. Role kobiece przyniosły średnio 586 milionów dolarów, podczas gdy męskie – 514 mln.

Okazuje się, że główne role kobiece gwarantują większe zyski

Także w niższej kategorii, 50-100 mln $ budżetu, kobiece filmy wygrywają. Przynosiły one średnio 318 mln zysku, męskie zaś około 243 milionów.

Warto wspomnieć, że zakwalifikowane do badania filmy musiały przejść pewien test. W skrócie musiała być więcej niż jedna kobieta w filmie, a także musiała mieć interakcje z innymi postaciami zarówno żeńskimi jak męskimi.

Czytaj też: Adrja Arjona zagra w filmie Morbius

Źródło: bgr.com