WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Okulary AR North Focals przynajmniej wyglądają przyzwoicie

Zapewne kojarzycie największy problem, jaki technologia musi pokonać, aby stać się częścią naszej codziennej garderoby. Pomijając oczywiście samą cenę. Idealnym tego przykładem są okulary oferujące funkcjonowanie w ramach rozszerzonej rzeczywistości, ponieważ to one są jednym z tych gadżetów, które swoją miniaturyzacją wkrótce mogą znaleźć się w wyposażeniu każdego człowieka zajawionego technologią przyszłości. 

Tak też bohater tego wpisu, czyli okulary AR North Focals przynajmniej wyglądają przyzwoicie… i to jest w nich najlepsze. Zostały skonstruowane z wykorzystaniem tradycyjnej oprawki z soczewkami, na które to nie pada światło z projektora, ponieważ to jest kierowane prosto na naszą siatkówkę. Dlatego właśnie North Focals są wyjątkowe, ponieważ taki zabieg pozwolił producentowi na przystosowanie ich do nieco bardziej standardowych okularów. Na specjalne efekty nie możemy wprawdzie liczyć (bateria i cała elektronika znalazły się przecież w niewielkich wnękach w zausznikach!), ale programiści i tak się postarali.

Okulary AR North Focals przynajmniej wyglądają przyzwoicie

 

Te okulary wymagają do działania oczywiście smartfonu, z którym łączą się za pomocą Bluetooth, czerpiąc z niego najważniejsze dane. Mowa o rzeczach pokroju przyszłych wiadomości, aktualizacjach kalendarza, przypomnieniach, szczegółach dotyczących pogody, czy nawigacji. Do nawigowania pomiędzy menu bez dotykania telefonu jest potrzebny specjalny pierścień. Ten nie wygląda jednak zbyt tradycyjnie. Na samych okularach nie znajdziemy żadnego aparatu, więc paranoicznie bojący się o swoją prywatność powinni być zadowoleni. Jednak ich entuzjazm z pewnością zmaleje po rzuceniu okiem na cenę. Ta (i to dopiero w przedsprzedaży) wynosi aż 999$, za które otrzymujemy okulary North Focals, wspomniany pierścień, etui w formie ładowarki i przeciwsłoneczne nakładki na soczewki. Okulary są dostępne w trzech wariantach kolorystycznych i dwóch wersjach.

Czytaj też: Google Play za darmo zaktualizuje Twoje filmy HD do 4K

Źródło: BGR