IBM połączyło siły z firmą Local Motors, znaną ze stworzenia pierwszego drukowanego 3D samochodu, by stworzyć samoprowadzący, elektryczny autobus. Nazywa się on Olli, posiada 12 miejsc dla pasażerów i, co najważniejsze, korzysta z superkomputera IBM, Watsona.

Dzięki Watsonowi ten autobus nie tylko zabierze Cię, dokąd zechcesz, ale przy okazji udzieli odpowiedzi na pytania i przekaże parę informacji. Możesz zapytać, w jaki sposób on działa, dokąd jedzie, czy nawet jaka będzie pogoda lub kto wygrał ostatni mecz. Olli wysłucha również Twojej prośby, chociażby o podwózkę do najbliższego warzywniaka. Autobus poleci również najlepszą w okolicy restauracji, czy opowie o lokalnych atrakcjach.

Wiele osób wierzy, że w przyszłości autonomiczne pojazdy będą naszą codziennością. I może być to prawda, biorąc pod uwagę fakt, ile firm zaczęło działać w tej dziedzinie. Póki co, Olli zadebiutował w tym tygodniu w Waszyngtonie, jednak twórcy pragną jeszcze w tym roku wypuścić go na ulice Miami oraz Las Vegas.

gallery-1466085421-rtc7974[1]

Źródło: http://www.popularmechanics.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!