WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

OnCourse Goggles pomogą utrzymać kierunek w wodzie

Klasyczne gogle do nurkowania pomagają nam, kiedy naszym celem jest pływanie w linii prostej na wydzielonym, basenowym torze. Kiedy jednak jesteśmy w jeziorze czy morzu, jest to utrudnione. Nie lękajcie się jednak, bo i w tej dziedzinie z pomocą wkrótce przyjdzie nam technologia.

Konkretniej – OnCourse Goggles. Te okulary do pływania nie różnią się niczym od swoich zwykłych odpowiedników, poza obecnością pary LEDów. Ich działanie polega na ustaleniu celu (Umieszczając go w zasięgu „okularowego wzroku”), wciśnięcie guzika, który uruchomi „zablokowanie” gogli na danej lokalizacji, do której chcemy dopłynąć.

Jeżeli płyniemy w dobrym kierunku, obydwa światełka palą się na zielono, natomiast kiedy zaczynamy zbaczać z kursu, odpowiednia lampka zmienia swój kolor wpierw na żółty, by przejść do czerwonego. Kiedy chcemy zmienić cel swojej wodnej podróży, zwyczajnie patrzymy na niego i ponownie wciskamy przycisk z boku okularów.

Jak to często bywa w takich przypadkach, twórcy OnCourse korzystają z Kickstartera, aby uzbierać 60 tysięcy dolarów, które pozwolą im przedstawić produkt szerszej publice. Finalny twór ma kosztować około 200 dolarów. Finanse mogą być dosyć problematycznym aspektem jeśli chodzi o ewentualne kupno OnCourse, ale – jeżeli to kogoś pociesza – można skorzystać z na pre-orderu za 150 dolarów.

[źródło: gizmodo.com; zdjęcie: media4.s-nbcnews.com]