WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

One UI – nowa nakładka Samsunga

Ubiegły miesiąc przepełniony był ogłoszeniami Samsunga. Między innymi zaprezentowane zostały nowe wyświetlacze Infinity, które wykorzystane zostaną przy linii Galaxy S10 oraz Galaxy F. Mogliśmy również zobaczyć podgląd pierwszego składanego telefonu. Nie obyło się także bez nowości w kwestii oprogramowania.

Priorytetem są oczywiście nadchodzące premiery i to właśnie pod te urządzenia Samsung optymalizował swój interfejs. Nakładka otrzymała prostą nazwę One UI. Technologiczny gigant przygotował również pokazowe wideo.

Jeśli śledziliście listopadową prezentację SDC18, filmik nie wniesie nic nowego. Jak się okazało, jest to ten sam klip co pokazany na scenie.

Samsung stawia tym razem na minimalizm. Prosty interfejs użytkownika podkreślić ma użyteczność. System ma umieszczać najważniejsze informacje w centrum uwagi, a także oferować łatwą interakcję z treściami wyświetlanymi na ekranie. Interfejs posiada dwa motywy jasny i ciemny. Zmiany mają być znaczne w porównaniu do aktualnego oprogramowania.

Jedną z najważniejszych informacji jest jednak fakt, iż One UI trafi nie tylko na nadchodzące telefony Galaxy S10, czy składanego Galaxy F. Dostęp do nowości będą mieć wszyscy, którzy uaktualnią system Android do wersji 9.0. Być może to jest powodem, dlaczego klip dopiero teraz pojawił się na YouTube. Android 9.0 Pie wraz z nową nakładką jest aktualnie dostępny w wersji beta dla użytkowników Galaxy S9 i Note 9. Finalne aktualizacje dla tegorocznych flagowych smartfonów Samsunga powinny pojawić się w najbliższych miesiącach.

Samsung ujawnił datę premiery elastycznego telefonu, chociaż nie zrobił tego specjalnie