WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

OneDrive doczekał się weryfikacji za pomocą odcisku palca

Korzystacie z OneDrive, czy może zaufaliście Google Drive? Jeśli w grę wchodzi ta pierwsza usługa, to od teraz na Androidzie będziecie mogli zablokować dostęp do aplikacji odciskiem palca.

To całkiem spora zmiana, bo do tej pory bezpieczeństwo aplikacji polegało wyłącznie na kodzie PIN. Teraz Microsoft umożliwił dostęp do OneDrive w wersji na Androida, za pomocą odciska palców. Czytnik to umożliwiający znajdziecie dziś w praktycznie każdym renomowanym smartfonie, więc nie powinno być z tym wielkiego problemu. Zmianom doczekał się także interfejs, w ramach którego wyświetlamy zdjęcia w „siatce”, co według firmy „pomoże fotografią w wyróżnianiu się i wyglądaniu najlepiej, jak tylko można”. Ma to sens, bowiem rzucenie okiem na te fotki, którym zapewniliśmy kopie zapasową, zawsze polega na długim wyszukiwaniu.

Aktualizacja jest już dostępna w Google Play Store, ale została już pewnie pobrana na Waszego smartfona (oczywiście o ile korzystacie z OneDrive), dzięki automatycznym mechanizmom aktualizowania.

Źródło: NeoWin