WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

OnePlus 5 oszukuje w benchmarkach

XDA-Developers odkryli kilka miesięcy temu, że telefony OnePlus 3 i 3T są tak zaprogramowane, aby zmaksymalizować wyniki w benchmarkach. Teraz okazuje się, że sytuacja z OnePlus 5 może być podobna.

Wycieki z testów pokazywały, że smartfon prześciga w nich nawet Galaxy S8+. XDA-Developers odkryło, że wszystkie rdzenie podczas testów pracują stale na 1,9 GHz stąd uzyskiwane są takie wysokie wyniki. Ma to wpływ na rezultaty w AnTuTu, Androbench, Quadrant, GFXBench 4, Nenamark 2 oraz Vellamo. To są dokładnie te same aplikacje, gdzie wersja 3 i 3T miały przewagę nad konkurencją. Osoby, które to odkryły sprawdzały częstotliwość cpu co 100 ms na innych telefonach, i maksymalna częstotliwość była obecna tylko podczas 24,4% czasu. W przypadku OnePlus 5 jest ona obecna przez 95% czasu.

Dziwnie sprawę komentuje firma OnePlus. Otóż według nich, urządzenie nie zostało podkręcona, ani wyniki oszukane, tylko został pokazany pełny potencjał smartfonu. Nic złego więc się nie stało. Ale czy na pewno? Co Wy o tym myślicie?

Źródło: https://www.eteknix.com/