WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

OnePlus Two zostanie zaprezentowany już w czerwcu!

Chiński producent smartfonów OnePlus wydał oświadczenie o wprowadzeniu w przyszłym miesiącu na rynek kolejnej wersji tak zwanego Flagship Killera.

OnePlus-Two-concepts

Firma OnePlus zadebiutowała w zeszłym roku, prezentując model OnePlus One posiadający specyfikację konkurującą z flagowymi modelami przy zachowaniu bardzo niskiej ceny, co sprawiło że urządzenie bardzo szybko zyskało na popularności.

Producent od samego początku nawiązał współpracę z ekipą CyanogenMod w celu dopracowania ich systemu specjalnie dla OnePlusa. Niedawno jednakże ogłoszono koniec tej współpracy, przedstawiając jednocześnie autorski system OxygenOS dla telefonów OnePlus. Co za tym idzie nowy model chińskiego producenta zostanie wydany w czerwcu z tym właśnie systemem. Zmiana systemu operacyjnego w tych telefonach związana jest z problemami prawnymi w Indiach, gdzie Cyanogen kilka lat wcześniej podpisał umowę z innym producentem smartfonów – Micromax – dając mu na wyłączność prawa do swojego oprogramowania na rynku indyjskim oraz płudniowo afrykańskim.

Oxygen-OS

W chwili, gdy OnePlus postanowił rozszerzyć swoją działalność na Indie, właściciele Micromax przedstawili sprawę w Sądzie Najwyższym New Dehli. Sąd New Dehli przyznał rację firmie Micromax. W związku z tymi problemami zakończyła się współpraca OnePlus’a oraz Cyanogen’a, przez co doprowadziło do rozpoczęcia prac nad autorskim systemem OxygenOS.


oneplus-oxygenos-announcement-720x480

Lepszy smartfon

Oczywiście poza autorskim systemem dostępne będą również inne ROM’y produkowane przez zapalonych developerów, dzięki czemu użytkownicy nadal będą mieli szeroki wybór konfiguracji. Po zeszłorocznym sukcesie zapowiada się, że w tym roku OnePlus również spełni oczekiwania użytkowników dostarczając telefon o doskonałych parametrach.

Parametry techniczne nowego modelu to :

– wyświetlacz 5,5″

– procesor Qualcomm Snapdragon 810

– 4GB pamięci RAM

– bateria 3300 mAh

– rozdzielczość QHD

OnePlus-Two

Producent planuje wypuścić na rynek dwa smartfony – jeden o wspomnianej wyżej specyfikacji nazwany OnePlus Two oraz drugi o niższej specyfikacji, który miałby trafić do mniej wymagających klientów, który prawdopodobnie zostanie nazwany OnePlus One Lite.

[źródło : masterherald.com ]