WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Operatorzy Rainbow Six Siege przejdą spore zmiany

Operatorzy Rainbow Six Siege będą teraz trochę innymi bohaterami. Twórcy wprowadzili zmiany w środku sezonu.

Ubisoft zapowiedział, że od teraz, w trakcie trwania danego sezonu będą wprowadzane zmiany w statystykach gry. Ma to zachęcić do wypróbowania nowych taktyk oraz lepiej zbalansować rozgrywkę. Czego powinniśmy się spodziewać?

NADCHODZĄCE ZMIANY

CLASH

 • Zmniejszona prędkość przełączania broni pomiędzy tarczą CCE i bronią dodatkową
 • Opóźnienie przed uzupełnieniem ładunku po skończeniu użycia zwiększone do 2 sekund (z 1 sekundy)
 • Atakujący po porażeniu prądem odzyskują pełną mobilność po 0,5 sekundy (zmiana z 1,5 sekundy)

MAESTRO

 • Odrzut ALDA 5.56 dopasowany do innych LKM-ów
 • W przypadku karabinu ALDA postanowiono zastosować unikatowe podejście do odrzutu przy strzelaniu z biodra z LKM-u. LKM Maestro zyskiwał na celności wraz z długością serii prowadzonej z biodra. To rozwiązanie nie było intuicyjne i nie doprowadziło do rezultatów, których się spodziewano. W związku z tym usunięto ten styl odrzutu i dostosowano odrzut karabinu ALDA przy strzelaniu z biodra do odrzutu pozostałych broni.

SMG-11

 • Zmniejszenie odrzutu w celu poprawienia kontroli
 • Poprawka przesunięcia celownika broni, która została wprowadzona wraz z Operacją Grim Sky, miała duży wpływ na Smoke’a i Mirę. W związku z tym poprawiony wartości odrzutu SMG-11, aby Smoke mógł trochę bardziej polegać na swojej broni.

VECTOR

 • Zmniejszenie odrzutu w celu poprawienia kontroli
 • Poprawka przesunięcia celownika broni, która została wprowadzona wraz z Operacją Grim Sky, miała duży wpływ na Smoke’a i Mirę. W związku z tym poprawiono wartości odrzutu Vectora, aby zwiększyć bojowy potencjał Miry.

LION

 • Lion nadal sprawia problemy wśród graczy na wyższych poziomach. Aktualnie jeden z projektantów testuje dwa różne, potencjalne rozwiązania krótkoterminowe. Jedno z nich usuwa aspekt gromadzenia danych z gadżetu Liona, ale niewykluczone, że zostanie wybrana druga ewentualność, czyli uruchamianie czegoś w rodzaju impulsu w stylu Jackala. Oba rozwiązania są na bardzo wczesnym etapie testów i produkcji. Gdy zmiany te przejdą już przez kilka sesji zbierania opinii, opublikowane zostanie więcej szczegółów na ich temat.

GLAZ

 • Autorzy chą, żeby bliżej mu było do oryginalnej idei, czyli snajpera, który pilnuje wyznaczonego pola widzenia za pomocą potężnego karabinu. Ta zmiana również dopiero weszła w etap produkcji, ale jest nieco bardziej obiecująca. Podobnie jak przy Lionie, także i tutaj przeprowadzone zostaną dodatkowe, wewnętrzne testy rozgrywki (z zawodowymi graczami).

Czytaj też: Nowa playlista w Call of Duty: Black Ops 4

Źródło: rainbow6.ubisoft.com