WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oto oprogramowanie do podkręcania AMD Ryzen

Jedną z plotek dotyczących premiery Ryzenów było udostępnienie specjalnego narzędzia do ich podkręcania. I okazuje się to być prawdą. Nowa aplikacja ma być podobna do AMD Radeon Settings i WattMan. Jej screen właśnie wyciekł do sieci.

Program nazwany został Ryzen Master i ma być uniwersalnym narzędziem do podkręcania procesorów AMD. Ma ono działać niezależnie od modelu płyty głównej. Ma ono umożliwiać regulację częstotliwości pracy rdzeni, ich włączanie lub wyłączanie. Ma to na celu zwiększenie czasu pracy na baterii czy energooszczędności. Oprogramowanie ma pozwalać także na kontrolę napięcia procesora, IMC, opóźnień czy innych rzeczy wykorzystywanych przy podkręcaniu. Powinna być także możliwość sterowania XFR czyli zautomatyzowanym trybem turbo.

Z pewnością Ryzen Master nie zastąpi podkręcania w BIOSie. Jednakże może być ono przydatne w momencie chęci lepszego dostosowania procesora do własnych wymagań. Także mniej zaawansowaniu użytkownicy będą mogli zacząć przygodę z OC od tego narzędzia. Czekamy więc na jego oficjalną premierę oraz pełen opis jego możliwości.

Źródło: http://www.eteknix.com/