WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Osiem nominacji do Grammy dla Czarnej Pantery

Czarna Pantera stała się pierwszym superbohaterskim filmem nominowanym do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Dramatyczny. Teraz będzie walczyć o kolejne nagrody. Osiem nominacji do Grammy dla Czarnej Pantery za soundtrack to genialny wynik.

Kendrick Lamar ma osiem utworów kwalifikujących się do nagrody na tegorocznej gali. Aż siedem z nich znajduje się na ścieżce dźwiękowej Czarnej Pantery. Ósmy nominowany utwór należy do Ludwiga Göranssona. Wspólnie mogą zabrać do domu statuetki z ośmiu kategorii, w tym za nagranie roku i piosenkę roku.

Osiem nominacji do Grammy dla Czarnej Pantery

Lamar ma spora konkurencję w tym roku. O statuetki powalczy, między innymi, z takimi gwiazdami jak Drake, Childish, Gambino czy Lady Gaga. Mimo wszystko osiem nominacji do Grammy dla Czarnej Pantery to już sukces sam w sobie. Zwłaszcza, że od osiemnastu lat soundtrack z żadnego filmu nie załapał się na nominacje.

To jeszcze nie koniec sukcesów Czarnej Pantery. Możliwe, że będzie poważnym kandydatem do tegorocznych Oscarów. Trwają już prace nad kontynuacją. Tymczasem najbliższym filmem, w którym zobaczymy tytułowego superbohatera będzie Avengers: Endgame.

Czytaj też: Powstanie nowe anime Ghost In The Shell

Źródło: cbr.com