Do tej pory pojawiały się mniejsze lub większe plotki na temat oficjalnej daty premiery ostatniego sezonu Gry o tron, a teraz otrzymaliśmy potwierdzające je informacje prosto od aktorki odgrywającą jedną z głównych ról.

Jeśli nie jesteście na bieżąco z sezonami Gry o tron, to przenieście się akapit niżej, aby uniknąć wszelkich spoilerów. Wprawdzie ich rola nie jest wielka, ale chyba nikt nie chce popsuć sobie seansu. Tak więc, podczas wywiadu magazynu Metro z Maisie Williams, czyli aktorką wcielającą się w Aryę Stark padło całkiem ciekawe stwierdzenie. Według niego pierwszy odcinek ósmego już sezonu zostanie wyemitowany cztery miesiące po sesjach zdjęciowych. Te mają mieć miejsce w grudniu bieżącego roku, więc po niezbyt skomplikowanych obliczeniach wychodzi na to, że prawdopodobnie w pewnym dniu kwietnia 2019 roku rozpocznie się zarazem początek, jak i koniec wielkiej historii walki o Żelazny Tron.

Wprawdzie są to wyłącznie pogłoski, ale patrząc na poprzednie sezony, taka data ma sens, ponieważ aż 6 z nich rozpoczęło się właśnie w okolicy kwietnia. A właśnie, tutaj powinni trafić czytelnicy obawiający się o spoilery. Tak więc tłumaczę, że początek ósmego, ostatniego sezonu Gry o tron powinien rozpocząć się właśnie w kwietniu 2019 roku. Ten ma składać się z sześciu, znacznie dłuższych odcinków, co w finalnej wersji powinno przypominać coś w stylu pełnometrażowego filmu. Wskazuje na to budżet na każdy odcinek sięgający 15 mln dolarów.

Źródło: metro.news

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!