[Notka sponsorowana]

Główne światło w salonie: lampa wisząca

Do najpopularniejszych głównych źródeł światła w pokojach dziennych wciąż należą lampy wiszące. Odchodzi się jednak od stosowania ich pojedynczo. Nowoczesne lampy do salonu pojawiają się na suficie w rzędzie: mocuje się dwie, a nawet trzy, w zależności od długości pokoju. Sprawia to, że wnętrze jest doskonale oświetlone, przejrzyste i wydaje się optycznie większe. Ważne jednak, by każdą z lamp podłączyć do osobnego łącznika – dzięki temu sami będziemy kontrolować atmosferę w pokoju oraz zużycie prądu. Latem nie jest konieczne włączenie wszystkich lamp, zimą wręcz przeciwnie.

Plafony – nowoczesne lampy do salonu

Alternatywą dla lampy wiszącej jest plafon. To model doskonale wpisujący się w pomieszczenia mniejsze oraz urządzone w stylu minimalistycznym. Wysocy domownicy raczej o niego nie zahaczą, a przestawianie mebli nie będzie stanowiło problemu, z czego ucieszą się miłośniczki sezonowych trendów aranżacyjnych. Światło pochodzące z plafonu jest rozproszone i sprawia wrażenie mlecznego – daje bardzo elegancki efekt. Jeśli chcemy oświetlić większe wnętrze, warto zdecydować się na kilka lamp do salonu bądź jedną z kilkoma źródłami światła. Ponadto niektóre modele plafonów da się ustawiać pod kątem, nakierowując snop światła na wybrane strefy pomieszczenia.

W jakim salonie sprawdzą się kinkiety?

Kinkiety to lampy do przestronnych salonów, gdzie służą jako doświetlenie – uzupełnienie lamp wiszących. Rzadko stanowią główne źródło światła – sprawdzają się w niewielkich wnętrzach, m.in. kuchni, łazience czy przedpokoju. Jeśli jednak potrzebujemy doświetlić część pokoju dziennego, np. miejsce, gdzie stoi biurko lub stół, możemy do tego wykorzystać właśnie elegancki kinkiet. Bez trudu znajdziemy kolekcję nowoczesnych lamp do salonu, w której występują i lampy wiszące, i plafony, i kinkiety.

Modele stojące – lampy dla czytelników

Lampy stojące podłogowe są dostępne w wielu efektownych wersjach. Mogą wyglądać jak roślina, być utrzymane w stylu minimalistycznym, a nawet przybierać formę retro. Jeżeli mają kilka ruchomych źródeł światła, posłużą kilku osobom naraz: miłośnikowi książek leżącemu na kanapie, fanom krzyżówek siedzącym przy stole i zapalonemu graczowi PlayStation znajdującemu się na dywanie blisko telewizora. Te nowoczesne lampy również dobierzemy do już posiadanego kompletu lamp.

Jakie żarówki do salonu wybrać?

Znaczenie ma nie tylko dobór odpowiednich lamp, ale i żarówek. W salonie doskonale sprawdzą się nowoczesne modele LED, które dają światło mocne i czyste (wybierajmy takie o jasności min. powyżej 600 lm), a także pozwalają oszczędzić na rachunkach za prąd. Odznaczają się gwintami o różnych rozmiarach, więc bez trudu znajdziemy właściwą żarówkę do już posiadanej lampy. W bogatej ofercie sklepowej znajdziemy wersje ze światłem białym lub kolorowym, ale także nowoczesne RGB sterowane pilotem – sprawdzą się zwłaszcza podczas urodzin organizowanych w mieszkaniu lub zabawy sylwestrowej. W salonie, w domu czy mieszkaniu, najlepiej stosować żarówki LED o świetle białym ciepłym – sprzyjają dobremu samopoczuciu i intymnej domowej atmosferze.

[Notka sponsorowana]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!