WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Oto abstrakcyjne budowle stworzone całkowicie przez komputer

Chyba każdy widział „Incepcję” Christophera Nolana i kojarzy tamtejsze abstrakcyjne konstrukcje, które towarzyszyły bohaterom we śnie. Spójrzcie na grafikę powyżej i powiedzcie mi – czegoś to przypadkiem nie przypomina?

Daniel Brown chciał pewnego dnia stworzyć wirtualne miasto, ale stwierdził, że nie jest w stanie wygenerować budynków z takimi szczegółami, żeby były one wiarygodne. Postanowił zatem, żeby komputer zrobił to wszystko za niego przy pomocy algorytmu, który używał fraktali matematycznych, by te powielały dany obiekt w nieskończoność. Pościągał kilka obrazków z sieci, wrzucił je do równań fraktalnych, podał kilka losowych liczb algorytmowi i wygenerował tę oto cudowną konstrukcję. Nie ma tu roślin, a na balkonach czy w oknie przewija się dosłownie kilka osób. Zresztą, kto chciałby w takim czymś mieszkać? Tak czy siak, trzeba przyznać, że wygląda to równie abstrakcyjnie, co pięknie.

Daniel Brown stworzył w ten sposób więcej grafik i wszystkie zobaczyć możecie pod tym adresem. Idealni zdjęcia do ustawienia na naszych pulpitach jako tapety.

[źródło: digitaltrends.com | zdjęcie: flickr.com – oczywiście profil pana Daniela Brown]