WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oto komputer wbudowany… w klawiaturę i touchpada

Widzieliśmy już różne koncepcje na małe komputery. Apple wraz ze swoim iMac to cała jednostka wbudowana w monitor. Na rynku z dnia na dzień pojawia się też sporo systemów wbudowanych w pendrive. Widzimy też maszyny, które można nosić w formie plecaka, przeznaczone specjalnie do rozwiązań VR. Przyszła pora na kolejną, szaloną koncepcję, czyli wbudowanie komputera do… klawiatury i touchpada.

Omawianym urządzeniem jest Vensmile K8, którego podziwiać możecie na zdjęciach. Jest to sprzęt wyposażony w procesor Intela – Atom z generacji Cherry Trail, taktowanego zegarem 1,44 GHz, który w trybie Turbo Boost dochodzi do 1,84 GHz. Do tego doliczyć należy 4 GB pamięci RAM o niskim poborze energii oraz 64 GB pojemności dysku eMMC. Nie zapomnijmy też o 10-punktowym touchpadzie i oczywistej oczywistości, czyli klawiaturze. Co ciekawe komputer ten posiada również większą ilość złącz niż nowy Macbook – po jednym wyjściu USB 2.0 oraz 3.0, a do tego HDMI, VGA, a nawet zapomnianego przez nowe telefony Apple gniazdo mini-jack. Vensmile K8 łączy się bezprzewodowo za pośrednictwem Bluetooth 4.0 oraz WiFi w standardzie 802.11b/g/n.

1476565279_k8-4_story

Całe urządzenie można oczywiście zwinąć w rolkę która, choć nie zmieści się do kieszeni, to i tak jest wystarczająco mobilna. Vensmile K8 kosztuje 200 dolarów amerykańskich, czyli niecałe 800 złotych i na razie nie wiadomo nic o jego polskiej premierze. Zawsze pozostaje jeszcze import zza granicy, jeśli komuś koncepcja tego typu przypadła do gustu.

źródło i zdjęcia: neowin.net