Ubisoft postanowił zaprezentować nową lokację, która pojawi się wraz z nadchodzącą aktualizacją gry. Sprawdźmy jak będzie się prezentować nowa mapa w Rainbow Six: Siege – Forteca.

Forteca to ogromna mapa do rozgrywek za dnia. Składają się na nią: zbudowana z glinianych cegieł forteca i unikatowa architektura, charakterystyczna dla południowego Maroka. Gracze wystartują między innymi od okazałego wejścia z dwiema wieżami i napisem Kasbah Sehkra Mania, wyrytym nad sklepieniem. Mapa została oparta na istniejących budowlach. Jest w nich dużo zewnętrznych schodów dających łatwy dostęp do dachu z wielu stron. Pojawią się również wieże umożliwiające opuszczenie się z nich na linach. Wewnątrz wzmocnionych i gołych ścian fortecy znajdują się dwa piętra z przestrzenią szkoleniową i mieszkalną. Każde z nich z charakterystycznymi pokojami i salami. Mnogość schodów i drabin pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy piętrami. Na mapie znajduje się mieszanka otwartych przestrzeni, kryjówek i otwartych linii strzału, umożliwiających potyczki zarówno na krótkie, jak i długie dystanse.

Zespół artystów pracujących nad nową mapą w Rainbow Six: Siege miał za zadanie stworzyć dwie odmienne wizualnie sekcje, ułatwiając graczom lepsze orientowanie się na mapie w każdym momencie. Część mapy będzie zatem wyglądała jakby obiekt był świeżo po remoncie, a druga część posiadać będzie jeszcze ślady wal z przeszłości. Jak przyznaje sam Ubisoft, jest to pierwsza mapa tak bardzo związana z konkretnym operatorem. Firma zamierza pokazać pełnię zmian dodatku Wind Bastion podczas finałów Pro League, które odbędą się 17 i 18 listopada.

Czytaj też: Rekordowa liczba graczy Fortnite!

Źródło: rainbow6.ubisoft.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej