WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Oto Robocar – autonomiczny, elektryczny samochód wyścigowy z designem rodem z Trona

Nie tylko smartfonami Mobile World Congress stoi, bo i – dzięki Roborace – można zobaczyć tam takie cuda technologii motoryzacyjnej jak Robocar.

Czterosilnikowy, prowadzony przez sztuczną inteligencję, autonomiczny i elektryczny samochód wyścigowy. Czy to nie brzmi imponująco? Nie trzeba było do tego przekonywać wszystkich tych, którym udało się dostrzec Robocar podczas targów w Barcelonie. Producenci tego pojazdu ujawnili nawet pewne szczegóły odnośnie niego: Robocar jest nieco dłuższy niż pojazdy Formuły 1, dysponuje czterema 300kW silnikami, może rozwinąć prędkość do 355 kilometrów na godzinę. Samochód jest wspierany przez dwa radary, pięć LIDARów, 18 sensorów ultradźwiękowych i sześć kamer. Technologia przetwarzania danych wykorzystana w tym cudzie została stworzona przez Nvidię.

Wygląd zewnętrzny Robocara został wykonany przez Daniela Simona, który designował pojazdy do Tron: Legacy, Oblivion czy Kapitana Ameryki. Na scenie, Simon rzekł, że kluczowym było dla niego stworzenie wehikułu, który będzie powodował u ludzi podekscytowanie projektem i wizją powszechności robotycznych samochodów wyścigowych.

Kiedy ujrzymy Robocar na torze Nürburgring? Tego nie wiedzą nawet sami twórcy.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: mirror.co.uk