WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Oto jak zrobić prosty projektor przy pomocy pudełka od pizzy

Pizza Hut wpadła na genialny pomysł. Przy pomocy specjalnie zaprojektowanego pudełka, firma motywuje swoich klientów do zamiany kartonu w prosty projektor, który umili zajadanie pizzy.

Oto dość chełpliwie nazwany – „Blockbuster Box”, zaprojektowany przez Ogilvy Hong Kong. Mimo szumnej nazwy jest to po prostu większy karton, w którym tak wyczekiwanej pizzy, znajdziemy też mały zestaw, pozwalający zamienić tenże box w prowizoryczny projektor. W środku znajdziemy bowiem mały obiektyw, który wstawiamy w miejsce wcześniej wybitej przez nas dziurki, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. Naszym ekranem wyświetlającym obraz będzie smartfon, który ustawiony pod dobrym kątem, rzuci powiększony przez obiektyw obraz na ścianę, dzięki czemu uzyskamy prosty efekt niezwykle mobilnego projektora.

https://www.youtube.com/watch?v=wLfz0Pq-70Y

Oczywiście nie jest to rozwiązanie jakoś specjalnie optymalne, bowiem dźwięk będzie dochodził ze środka kartonu, zatem trzeba przygotować sobie wcześniej jakiś zewnętrzny głośnik. Poza tym sama projekcja może być marnej jakości. Ale czego oczekiwać po prostym, dołączanym za darmo do pizzy kawałku pudła?

Jest też zła wiadomość – Pizza Hut póki co ograniczyła sprzedaż Blockbuster Box do wyselekcjonowanych oddziałów w Hong Kongu. Pozostaje nam tylko czekać aż ta promocja trafi do innych państw. Być może również do Polski?

[źródło i zdjęcia: theverge.com]