WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Overwatch ma już 30 milionów graczy!

Pisałem to już w swojej recenzji, ale z wielką chęcią się powtórzę – czegokolwiek Blizzard się nie dotknie, zamienia to w złoto. Overwatch i jego sukces jest na to chyba najlepszym dowodem. O tytule tym było niezwykle głośno po jego pierwotnej premierze, a społeczność blisko rok po premierze wciąż rośnie.

Na początku roku, bo w styczniu, w przypadku Overwatch mówiliśmy o 25 milionach graczy. Mamy już praktycznie maj i niedługo gra będzie obchodziła swój pierwszy jubileusz, a my możemy nadal rozmawiać o kontynuacji tendencji wzrostowej. Blizzard pochwalił się 30-ma milionami posiadaczy Overwatch i mówimy tutaj o wszystkich dostępnych na rynku wersjach – na PC-ty, PS4 oraz Xbox One. Tak dużą bazę udało się utrzymać głównie dzięki ciągłemu dodawaniu nowej zawartości. Twórcy cały czas wypuszczają różnego rodzaju łatki, zawierające nowe mapy, bohaterów czy tryby zabawy, przez co zabawa zdaje się nie mieć końca.

Overwatch rozwija się jednak też w dużej części dzięki rozgrywce kompetytywnej, bo e-sport związany z tą produkcją rośnie w siłę. Gra doczekała się już sporej ilości lig oraz turniejów. Scena ma naprawdę spory potencjał i cały czas się rozwija, a baza graczy składająca się z 30 milionów osób z pewnością w tej kwestii pomoże.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: playoverwatch.com