WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Palit zaprezentował grafikę z czterema wentylatorami

Podczas gdy większość producentów zaprezentowała karty z serii GTX 1080 Ti, my wciąż czekaliśmy na propozycję od Palita z serii GameRock. Okazuje się, że będzie to całkiem ciekawa i innowacyjna konstrukcja.

GTX 1080 Ti GameRock będzie posiadał system chłodzenia o nazwie TurboJet4, który jest w trakcie patentowania. Będzie on się składał z dwóch podwójnych wentylatorów, które tworzą coś, co firma nazywa „anti-vortex”. Co w tym jest najciekawsze to fakt, że system chłodzenia może być cichszy niż inne wykorzystujące tylko 2 śmigła. Firma deklaruje, że podczas obciążenia grafika jest cichsza nawet o 6 dB od wersji referencyjnej.

Karta będzie dostępna w dwóch wersjach. Zwykłą będzie miała zegar o częstotliwości 1528 MHz (1708Mhz w trybie boost) a edycja Premium 1594 MHz (1708 MHz w trybie boost). Obie wersje będą posiadały pamięć GDDRX5 o pojemności 11 GB oraz zegarze 5500 MHz. Póki co cena i data premiery na rynku nie zostały ogłoszone, ale z pewnością stanie się to wkrótce. Osobiście z niecierpliwością czekam też na pierwsze testy – czy rzeczywiście 4 wentylatory mogą być cichsze od 2?

Źródło: http://www.eteknix.com/