WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Panasonic opracował sensor, który rozwinie nocne widzenie w samochodach

Naukowcy pracujący dla Panasonic opracowali nową technologię związaną z czujnikami obrazu. Zostanie ona wykorzystana m.in. przy korzystaniu z nocnego widzenia w autach. Najbardziej przełomowy jest w tym przypadku fakt, iż jest możliwe elektroniczne kontrolowanie światła w bliskiej podczerwieni bez użycia mechanicznego filtra. Jeśli Panasonic podzieli się swoją technologią, zostanie ona wykorzystana do uzyskania dokładniejszego obrazu w samochodach.

Technologia tzw. Night Vision (nie mylić z noktowizją!) jest obecnie dostępna tylko w najdroższych samochodach. Dolna granica, od której wyposaża się auta w tego typu rozwiązania to 50 tysięcy dolarów. Koszt samej kamery wynosi około 2500 dolarów. Niewielka popularność przykłada się na powolny rozwój nocnej wizji. Być może osiągnięcie naukowców pracujących pod szyldem Panasonic przyczynia się do jej popularyzacji.

Niestety, przedstawiciele japońskiego koncernu nie chcą podzielić się informacjami co do dostępności wspomnianej technologii. Nie możemy więc oszacować, czy zostanie ona wykorzystana w samochodach jeszcze w tym roku, czy dopiero w kolejnych latach.

[Źródło i grafika: theverge.com]