WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Parasolka, która będzie z Wami bez względu na wszystko

Nosisz ze sobą niewygodną parasolkę przez kilka godzin tylko po to, żeby rozpadła się przy pierwszym lepszym podmuchu wiatru? Nie istnieje chyba większe rozczarowanie, cieszcie się więc, bowiem nadchodzi ciekawa alternatywa dla zwykłych, łatwo psujących się parasoli.

Firma Hedgehog Products Inc. stworzyła produkt, do którego ukuto interesujące hasło marketingowe – ma być on „ostatnią parasolką, jaką kiedykolwiek kupicie”. W gruncie rzeczy, taką jakością powinna się w zasadzie charakteryzować każda warta więcej niż 50 złotych, ale The Cypress Umbrella ma być rzekomo wyjątkowa. Rama parasolki została skonstruowana ze złożonego z rur systemu, który pozwala jej na obroty i zgięcia. Ta kombinacja pozwoli płótnu na wypuszczanie kieszeni powietrza bez wywierania presji zdolnej do powyginania lub przewrócenia całej konstrukcji do góry nogami. Zdaniem Hedgehog Products, takie urządzenie jest dziesięć razy bardziej wytrzymałe od tradycyjnych parasoli.

Parasolka potrafi dodatkowo skurczyć się do rozmiaru tuby ze specjalną osłoną, przez co jej użytkownik uniknie zamoknięcia rzeczy, które np znajdowałyby się obok przyrządu, np w momencie gdy chowany jest do torebki. Nie będzie również problemu z wymianą materiału na jakiś inny, mamy dostać do dyspozycji wiele stylów i kolorów.

Póki co, Cypress Umbrella jest obecna jedynie na Kickstarterze, gdzie standardowo mamy do wyboru różne opcje finansowania, z których najtańszą gwarantującą produkt jest ta za 44 dolary. Jeszcze przez jakiś czas będziecie mogli dołożyć tam swoją finansową cegiełkę, bo projekt nie wszedł jeszcze w fazę realizacyjną – ale brakuje mu do tego jeszcze raptem kilku tysięcy dolarów.

[źródło: popularmechanics.com; grafika: Kickstarter]