WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Paryski Komitet Olimpijski rozważy wprowadzenie e-sportu na igrzyska w 2024

Tony Estanguet, wiceprezydent Komitetu Olimpijskiego, potwierdził, że organizacja ta rozważy wprowadzenie e-sportu jako medalowych rozgrywek na igrzyska w roku 2024.

Estanguet w wywiadzie dla Associated Press powiedział, że zostały zaplanowane rozmowy z przedstawicielami świata e-sportowego, aby lepiej zrozumieć proces organizowania zawodów w cyfrowych rozgrywkach oraz dlaczego są one takim sukcesem. Wiceprezydent organizacji zaprezentował dosyć nowoczesne, otwarte stanowisko, kierując swoje słowa do sceptyków tego pomysłu:

Musimy się temu przyjrzeć, gdyż nie możemy powiedzieć „to nie my, to nie olimpiada”. Młodzież z całą pewnością jest zainteresowana w e-sport i jemu podobne. Przyjrzyjmy się temu. Spotkajmy się z nimi. Dowiedzmy się, czy uda nam się wypracować jakieś porozumienia.

Nie byłby to pierwszy nieśmiały krok w kierunku umieszczenia gier wideo jako konkurencji na Igrzyskach Olimpijskich. Podczas letnich igrzysk, które rok temu odbywały się w Rio de Janeiro, można było natrafić na stanowisko „eGames” z meczami, które miały miejsce raczej w celach wystawowych niż konkurencyjnych. Osiem drużyn konkurowało tam ze sobą w grach takich jak Smite i Super Smash Brothers Wii U. W kwietniu ogłoszono z kolei, że na 2022 Asian Games odbędą się pierwsze e-sportowe konkurencje medalowe.

Z kolei organizatorzy 2018 Asian Games zdecydowali się na podejście podobne do tego, które można było zaobserwować w Rio, czyli zorganizowanie wystawowych meczów, jako sposób na zainteresowanie potencjalnymi nowymi dyscyplinami.

źródło: kotaku.com