WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Patrick Stewart ponownie zagra kapitana Picarda. Jak do tego doszło?

Tego lata fani Star Treka zostali bardzo mile zaskoczeni, że Patrick Stewart ponownie zagra kapitana Picarda. To jego kultowa rola, a powrót do niej po prawie siedemnastu latach był wielką niespodzianką. Jednak jak do tego doszło?

Ostatnim filmem w jakim fani Star Treka mogli zobaczyć Jeana – Luca Picarda był film Star Trek: Nemezis z 2002 roku. Później Patrick Stewart oddał się już roli profesora Xaviera w X-Menach i wydawałoby się, że raczej w kosmos nie wróci. Dlatego informacja o jego powrocie do swojej kultowej roli wywołała tak wielkie zaskoczenie, ale i radość, wśród fanów.

Teraz Alex Kurtzman nadzorujący wszystkie produkcje Star Trek dla CBS ujawnił jak on i scenarzyści przekonali aktora do powrotu.

Zaproponowaliśmy mu to. On usiadł i słuchał z namysłem, aż w końcu powiedział: Dziękuję, pozwól mi nad tym pomyśleć. Pomyśleliśmy, że zawiedliśmy, ale w poniedziałek jego agent zadzwonił i powiedział: Jest zainteresowany. Chciałby się dowiedzieć więcej, czy możesz zapisać to, o czym mówiłeś?

Wówczas Kurtzman i scenarzyści rozszerzyli swoją cztero-stronicową ofertę na 34-stronicowy szkic opowieści, który wysłali Stewartowi. Nowa seria  podobno odkrywa jak rozwiązanie Imperium Romulańskiego wpłynęło na kapitana Gwiezdnej Floty.

Patrick Stewart ponownie zagra kapitana Pickarda

Patrick Stewart ponownie zagra kapitana Picarda w serialu dla CBS All Access, który zadebiutuje pod koniec 2019 roku. Akcję osadzono 20 lat po wydarzeniach z filmu Star Trek: Nemezis.

Czytaj też: W Kapitan Marvel w końcu poznamy historię Nicka Fury’ego

Źródło: cbr.com