WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

PC Building Simulator dostępne we wczesnym dostępie

Sprecyzowanie przeznaczenia jednostki, dobór podzespołów, składanie komputera do kupy i wreszcie pierwsze minuty na nowym sprzęcie, to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych czynności w życiu każdego komputerowego zapaleńca. Jednak rozbudowane i efektywne projekty nie zdarzają się za często. Naprzeciw temu wychodzi gra PC Building Simulator… wchodząc jednocześnie do usługi Steam Early Acccess.

Najlepsze jest to, że ta gra została stworzona przez nastolatka jako prototyp na itch.io. Ten przyciągnął tyle uwagi, że w końcu przeistoczył się w pełnoprawny tytuł spod skrzydeł brytyjskiego studia The Irregular Corporation. Swój debiut we wczesnym dostępie zaliczył wczoraj, a jego cena nie wydaje się wygórowana – na Steamie dorwiemy go już za 65 złotych, które wzrosną do kwoty 72 zł po upływie obecnej promocji.

Na ten moment PC Building Simulator oferuje trzy tryby rozgrywki – tradycyjnego samouczka, grę dowolną, w której będziemy mogli puścić wodzę fantazji oraz najzwyklejszą kampanię. W jej ramach poprowadzimy swój własny serwis i zajmiemy się napływającym do nas sprzętem. Mowa o całym zestawie działań pokroju dokręcania śrubek, zarządzania przewodami, a nawet instalacji systemów operacyjnych.

PC Building Simulator

Projekt jest na tyle ciekawy, że zainteresował również oficjalnych producentów sprzętu komputerowego. Mowa o m.in. MSI, EVGA, Corsair, Cooler Master, Arctic, NZXT, SilverStone, Raijintek, a nawet AMD! Z kolei o kwestię testów zadbała firma FutureMark, która zapewniła dostęp do szeregu znanych benchmarków. Gra nie posiada wersji w języku polskim, ale według mnie jest to spory plus. Nieobeznani w dziedzinie będą w stanie zapoznać się z angielską nomenklaturą, która (czy chcemy, czy nie) coraz częściej zastępuje polskie odpowiedniki.

Czy PC Building Simulator w ogóle Was zainteresował? Dajcie znać co o nim sądzicie w poniższej sekcji komentarzy.

Źródło: store.steampowered.comtechcrunch.com