WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pentagon chce byś włamał się na ich stronę

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych pragnie znaleźć jak najlepszy sposób na obronę przed hackerami. Dlatego własnie zatrudnia znających się na tej „działalności” osobników, po to by starali się włamać do rządowych systemów.

W przyszłym miesiącu ma się odbyć konkurs „Hack the Pentagon”. Potencjalni hackerzy będą musieli zarejestrować się na stronie Departamentu by wziąć udział w tej rywalizacji. Cel będzie prosty – znaleźć wszelkie luki w zabezpieczeniach które mogą zagrozić tajemnicom państwowym. Organizatorzy oczekują tysięcy zgłoszeń.

Generalnie plan jest taki, że hackerzy mają wejść do systemu tylko po to, aby zdobyć informację o zabezpieczeniach, nie by wykraść informację dla wrogiego państwa czy grupy przestępczej. Do tej pory Pentagon wykorzystywał wewnętrznych wyszkolonych funkcjonariuszy w celu szukania takich luk. Jest to pierwszy raz, gdy ma zająć się tym „szersza publiczność”. Ale przynajmniej jest to publiczność, która jest w stanie określić jak głupim hasłem jest „hasło” lub „qwerty”. Zobaczymy co z takiej współpracy wyniknie.

[źródło i grafika: popularmechanics.com]