WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Peri Duo – nowoczesne etui na iPhone ułatwi korzystanie z jego funkcji

Kampania, która osiągnęła spory sukces na Indiegogo – głośniki Peri Duo – po roku wkracza w fazę realizacji.

Peri Duo to w rzeczywistości etui na iPhone’a, które pełni równocześnie rolę głośnika wysokiej jakości i powerbanka. Firma zaczęła ciężką pracę zaraz po zakończeniu kampanii na Indiegogo, a więc na początku zeszłego roku, dorzucając do swojego urządzenia kilka usprawnień: większą baterię o pojemności 2900 miliamperogodzin, nowy design (gładka i błyszcząca faktura, przypominająca w dotyku jaszczurkę) oraz wersję dla iPhone 6 Plus.

Aby rozpocząć ładowanie swojego iPhone’a, należy jedynie przełączyć pstryczek z boku etui. Oferuje ono również cztery dodatkowe przyciski pozwalające na przeskakiwanie między trybami audio, zarządzanie głośnością i dostęp do Quick Play. Ostatni z przycisków przenosi użytkownika do ulubionej aplikacji streamującej muzykę, jak Spotify czy Google Play Music.

Co ciekawe, każde etui można połączyć z maksymalnie 64 (sic!) innymi Peri Duo poprzez Quick Link, co może się przydać, kiedy planujemy większą imprezę. Większość głośników transmituje muzykę poprzez Bluetooth, co nie oferuje najlepszej jakości, dlatego twórcy Peri Duo zdecydowali się na wykorzystanie Wi-Fi, pozwalającego na odtwarzanie plików audio o znacznie lepszej jakości. Nie pomyślcie jednak, że Peri Duo przyda się jedynie wtedy, gdy chcemy słuchać muzyki – etui to odtworzy każdy dźwięk, przepływający przez iPhone’a.

Podczas CES 2016, Peri zwróciło na siebie uwagę również za sprawą innego urządzenia – Stone, przenośnego systemu multi-speaker. Wodoodporny sprzęt jest praktycznie inną wersją Duo, oferując te same atuty, jak Quick Play czy Quick Link, połączone z audio wysokiej jakości. Wyższość Stone nad Duo można uznać w jednej kategorii – połączy się ono z każdym urządzeniem, a nie tylko tymi stworzonymi przez Apple.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]