WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Peter Capaldi ogłosił, że opuszcza „Doktora Who”

Peter Capaldi zaszokował fanów „Doktora Who” w poniedziałek, kiedy to ogłosił podczas wywiadu na żywo, że rzuca główną rolę w serialu. Capaldi, który gra Doktora od 2014 roku, powiedział BBC, że  jednorazowy świąteczny odcinek specjalny na koniec tego roku będzie jego ostatnim występem. Szkocki aktor jest dwunastym odtwórcą Pana Czasu w brytyjskim serialu sci-fi w jego 54-letniej historii.

Rozmawiając w BBC Radio o nadchodzącym sezonie, aktor powiedział Whiley’owi „wielką rzeczą dla mnie jest to, że to będzie mój ostatni… to będzie koniec dla mnie. Czuję się smutny, kocham Doktora Who, jest znakomitym programem do pracy i to była ogromna przyjemność… Nie mogę się nachwalić ludzi, z którymi pracowałem, goręcej, ale zawsze byłem kimś, kto robił wiele różnych rzeczy… Nigdy nie robiłem jednej roboty przez trzy lata… I czuję, że nadszedł czas na mnie, aby przejść do różnych wyzwań.”

58-letni aktor potwierdził, że obsada już teraz pracuje nad najnowszym sezonem – jego ostatnim – i jest ” cztery epizody z końcem”. Ostatni sezon Capaldiego jako Doktor Wgi rozpocznie się w Wielkiej Brytanii 15 kwietnia, dzień po urodzinach aktora. Jest to także ostatni sezon dla głównego scenarzysty i producenta wykonawczego, Stevena Moffata.

Źródło: digitaltrends.com