PGA wraz z ESL Polska szykują nie lada atrakcje podczas powoli zbliżających się targów. Na PGA odbędą się finały ESL Mistrzostw Polski i turniej ESL European Championship, a to i tak tylko część z czekających atrakcji.

Cała Hala nr 5 zostanie przekształcona w esportową mekkę, w której znajdziecie mnóstwo atrakcji. Jedną z największych będą wspomniane wcześniej dwie imprezy. Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL Polska, mówi:

Przeniesienie finałów ESL Mistrzostw Polski na Poznań Game Arena to wyjście naprzeciw oczekiwaniom esportowej społeczności. Jesteśmy pewni, że obecność na wydarzeniu z tak dużą tradycją pozwoli na śledzenie rozgrywek jeszcze większej liczbie kibiców.

Dodaje do tego Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena:

Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz ESL Polska od lat są organizatorami największych wydarzeń esportowych w Polsce. Jesteśmy przekonani, że strategiczna współpraca, jaką właśnie rozpoczynamy, pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój zarówno ESL Mistrzostwom Polski, jak i Poznań Game Arena. Cieszymy się, że fani gier i multimediów będą mogli zobaczyć podczas PGA finały najważniejszych krajowych rozgrywek esportowych, które stanowić będą pierwszy krok naszej współpracy.

ESL Pro European Championship po raz pierwszy będą częścią nowego systemu ESEA. Wezmą w nich udział drużyny, które wygrają mistrzostwa swojego kraju. Konkretnie rzecz biorąc, Polska ma jedno zaproszenie do turnieju + 1 slot z eliminacji, Niemcy, Francja, Wielka Brytania po 2 sloty w eliminacjach a Hiszpania, Państwa Półwyspu Bałkańskiego, Włochy, Turcja, Państwa Beneluxu  po 1 slocie w eliminacjach. Na tegorocznym PGA będzie więc sporo się działo.

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!