WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

ASRock Phantom Gaming również w górniczym wydaniu

Przedwczoraj informowałem Was o wejściu ASRocka na rynek kart graficznych z serią Phantom Gaming przeznaczoną dla graczy. Okazało się jednak, że wraz z jej debiutem pojawią się również modele przeznaczone do koparek kryptowalutowych.

Poinformował o tym serwis Videocardz na swoim oficjalnym Twitterze. Pierwsze modele ”Mining” również będą pochodzić z serii Phantom Gaming, co oczywiście wprowadzi odrobinę zamieszania. Początkowa oferta zaoferuje 4 wersje Radeon RX 570 z pojedynczym wyjściem graficznym DVI i jedno-wentylatorowym chłodzeniem. Różnicę pomiędzy nimi będzie stanowić oczywiście cena i kwestia pamięci. Mowa o 8 i 4 GB edycjach GDDR5 wyprodukowanych przez Microna, Samsunga i SKHynix z odmienną przepustowością. Pełne porównanie możecie zobaczyć na poniższej grafice.

Możemy oczywiście narzekać na ten ruch ze strony ASRocka, ale jest to jak najbardziej uzasadniona decyzja. Pomimo tego, że wprowadzi pewne zamieszanie ze względu na identyczną serię, to umożliwi trafienie do dwóch grup potencjalnych klientów. Pieniądz to pieniądz, a po wycieku informacji na temat programu Nvidii wszelką przyzwoitość w branży możemy odstawić na bok.

Biznes to biznes

Warto również wspomnieć o wniosku, jaki wysnuli redaktorzy serwisu guru3d. Jak możecie zauważyć, design chłodzenia w przypadku propozycji ASRocka i Colorfula jest bardzo podobny, co zdaje się wskazywać, że Colorful przystąpił do wspomnianego programu GPP i teraz będzie wydawać karty AMD w równie ”gamingowym stylu”, tyle że przez ASRocka. Jeśli to prawda, to branża musi posiadać naprawdę rozległe i daleko idące plany, ponieważ pierwsze informacje o serii Phantom Gaming dotarły do nas na początku marca.

Źródło: guru3d.com, Twitter