WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Piąty memoriał Ronniego Jamesa Dio – kiedy się odbędzie?

Ronnie James Dio jest jednym z takich artystów, o których pamięć nigdy nie przemija. W maju ruszy już po raz 5 memoriał poświęcony tej osobie. Odbędzie się on aż w 9 miastach, w których zabrzmią przeboje z czasów gdy śpiewał on w Rainbow, Black Sabbath czy DIO.

Sebastian, wokalista zespołu Scream Maker, który weźmie udział w memoriale, mówi:

W tym roku trasa będzie rekordowo długa, obejmie aż 9 miast. Zaczniemy tradycyjnie 17 maja od warszawskiej Proximy, a skończymy 21 lipca na sopockiej plaży grając akustycznie. W tym roku postawiliśmy na najbardziej rozpoznawalne utwory z przekroju kariery Ronniego. Zabrzmi każdy hicior! Ale przygotowaliśmy też kilka niespodzianek: utworów mniej znanych oraz kilka nietypowych aranżacji klasyków. Chcemy udowodnić, że król tego cięższego rock’n’rolla wciąż żyje w sercach fanów.

Podczas poprzednich memoriałów, na scenia pojawiali się tacy artyści jak: śpiewali i grali m.in. Alessandro Del Vecchio (Hardline, Revolution Saints), Wojtek Cugowski (Bracia), Tomek Struszczyk (Turbo), Grzegorz Kupczyk (Ceti), Piotr Zaleski (Antyradio Coverband) czy Grzegorz Wilk.

Bilety są już w sprzedaży na stronie goout.pl oraz ticketportal.pl. Dokładne daty koncertów możecie zobaczyć poniżej:

17 V Warszawa, Klub Proxima

18 V Gdynia, Blues Club

19 V Poznań, U Bazyla

24 V Zgierz, Agrafka

25 V Krosno, Rock Klub Iron

26 V Kraków, Zaścianek

8 VI Wrocław, Liverpool

9 VI Piekary Śląskie, Ośrodek Kultury Andaluzja

21 VII Sopot, plaża, koncert akustyczny; wstęp wolny.

 

Źródło: Materiały prasowe