WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwsza płyta z chipsetem AMD X470

Aorus X470 Gaming 7 WiFi jest pierwszą płytą główną z chipsetem AMD X470, jaką przyszło nam obejrzeć. Model obsłuży desktopowe procesory Ryzen, Ryzen 2000 (Pinnacle Ridge) oraz APU pod postacią serii Raven Ridge. Wszystko to za sprawą zachowania gniazda AM4.

Aorus X470 Gaming 7 może pochwalić się sekcją zasilania składającą się z 10 faz (zdublowanych pięciu) dla procesora i dwóch dla pamięci DDR4. Chłodzeniem mosfetów zajmują się mniej gamingowe, ale znacznie bardziej wydajne radiatory z finami połączonych za pomocą ciepłowodu. Nie znaczy to jednak, że płytę pozbawiono oświetlenia LED – to znajduje się na bokach, osłonach, czterech bankach pamięci (obsługujących zegary do 4000 MHz) i trzech slotach PCIe 3.0 x16 (w konfiguracji x4, x8 i x16).

Oba złącza M.2 ukryte pod radiatorami posiadają przepustowość na poziomie 32 Gb/s. Wygląda więc na to, że w przeciwieństwie do wcześniejszej generacji chipset X470 posiada kontroler PCIe 3.0. Ponadto Aorus X470 Gaming 7 posiada gratki dla overclockerów, czyli wyświetlacz błędów POST, podwójny BIOS, panel do resetu i wyłączania komputera oraz zintegrowaną kartę WiFi. Jego premiera została wyznaczona na kwiecień, a cena według źródła będzie sięgać około 250$.

Źródło: gamersnexus.netvideocardz.com