CEO firmy Tesla Elon Musk ogłosił, że pierwsze sztuki mocno wyczekiwanego Tesla Model 3, czyli próby dostosowania oferty pod możliwości ekonomiczne przeciętnego obywatela, zaczną wyjeżdżać z fabryk już w piątek.

Pierwsze 30 sztuk Tesla Model 3 trafi do swoich właścicieli 28 lipca, podczas specjalnej imprezy, którą ogłosił sam Elon Musk. Wielkość produkcji ma rosnąć wykładniczo – 100 pojazdów w sierpniu, ponad 1500 we wrześniu, a do grudnia ma być produkowanych 20 tysięcy Modeli 3 miesięcznie.

Zaklepanych jest już 400 tysięcy sztuk Tesla Model 3, na którego ekscytację wyrażono właśnie poprzez liczne zamówienia pre-order. Pierwsze oficjalne informacje o tym pojeździe pojawiły się około rok temu, na łamach jednego z wydarzeń odbytych w siedzibie firmy w Hawthorne w Kalifornii. Wtedy Elon Musk był przekonany, że dostawy zaczną się jeszcze przed końcem 2017 roku i „na rynku nie będzie dostępny lepszy samochód za 35 tysięcy dolarów, nawet bez dodatkowych pakietów”.

Na spotkaniu udziałowców z zeszłego miesiąca, Musk obwieścił, że pierwsi posiadacze Modelu 3 będą musieli pogodzić się z ograniczonymi możliwościami dostosowania swojego zamówienia do własnych potrzeb. Jedyne czynniki, na jakie będą oni mieli wpływ to kolor pojazdu oraz rodzaj kół. Musk przyznał się, że jednym z błędów, jakie firma popełniła przy okazji premiery Tesla Model X, było oferowanie zbyt dużego skomplikowania na samym początku istnienia pojazdu, co jego zdaniem było bardzo lekkomyślne.

źródło: theverge.com | zdjęcie: electrek.co

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej