WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pierwsze testy BMW M8 GTE

Trzydniowe testy na niemieckim torze Lausitzring rozpoczęły kolejną fazę prac nad nowym BMW M8 GTE. Po rolloucie 1 lipca w zakładach BMW w Dingolfing były to pierwsze testy wyczynowej wersji.

Kierowca firmowy BMW Martin Tomczyk (Niemcy) zmieniał się za kierownicą z kierowcą BMW DTM Maximem Martinem (Belgia). Testom przyglądał się na miejscu dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt.

Czuję dumę, widząc BMW M8 GTE na torze wyścigowym. Wszyscy zaangażowani zrobili w ostatnich miesiącach świetną robotę i teraz nasz nowy model flagowy dotarł do kolejnego kamienia milowego. Oczywiście taki pierwszy test służy przede wszystkim poznaniu samochodu. Aspekt bezpieczeństwa jest znacznie ważniejszy od osiągów. Ale pierwsze wrażenie jakie BMW M8 GTE robi na torze jest bardzo pozytywne” – Jens Marquardt.

Od sezonu 2018 zespół BMW planuje pierwsze starty nowego auta w FIA World Endurance Championship (WEC) i w IMSA WeatherTech SportsCar Championship (IWSC) w Ameryce Północnej. Do tego czasu BMW M8 GTE odbędzie jeszcze wiele innych testów na torach w Europie i Ameryce Północnej, aby optymalnie przygotować się do styczniowej premiery w 24-godzinnym wyścigu na torze w Daytonie. Kulminacyjnym punktem sezonu WEC będzie również 24-godzinny wyścig w Le Mans.

Wersja GTE powstaje na bazie BMW Serii 8 Coupe, którego premiera jest planowana na 2018 rok. Jest to od dawna planowany powrót legendarnego modelu z lat 90., o czym pisaliśmy w tym newsie.

Źródło: materiały prasowe.