Asus, jako pierwszy producent, zapowiedział niereferencyjne karty z serii Vega. Po testach wersji od AMD, wszyscy oczekiwali pierwszych recenzji właśnie tych wersji – AMD nie popisało się z referentami. Okazuje się, że testy zostały już opublikowane przez ComputerBase, Hexus i Hardware.info.

Wersja Strix posiada dwa 8 pinowe złącza zasilania. Maksymalny limit mocy wynosi 260 W (wersja referencyjna ma 240 W). Także grafika posiada podniesione zegary w stosunku do pierwowzoru. Testy przeprowadzony przez Hardware.info pokazują, że widoczna jest niewielka poprawa w stosunku do wersji referencyjnej ale kosztowała ona 9,1% większego zużycia energii. Temperatura pod obciążeniem uległa znacznemu zmniejszeniu. Natomiast testy przeprowadzone przez inne serwisy pokazują, że wydajność jest słabsza niż AMD RX 64 maksymalnie podkręconego.

W żadnym z testów nie widać zdjęć PCB więc możliwe, że zostały one wykonane pod czujnym okiem Asusa. Na pewno poprawie uległy temperatury i kultura pracy, jednakże z wydajnością jest różnie. Wiele zależy także od ceny – musi być ona mniejsza od GTX 1080 aby zakup Vega miał jakikolwiek sens.

Źródło: https://videocardz.com