WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Są już pierwsze wyniki Intel Core i3 7350K

Na temat procesora Intel Core i3 735oK słyszeliśmy już wiele. Ma to być pierwszy dwurdzeniowy CPU z odblokowanym mnożnikiem. Ma on być przeznaczony dla overclockerów i graczy, którzy nie mają zbyt dużego budżetu. Do sieci wyciekły właśnie pierwsze wyniki wydajnościowe nowej konstrukcji.

Ale na początek troszkę o specyfikacji. TDP (ilość ciepła, którą należy odebrać z procesora) ma wynosić 91 W a pamięć podręczna L3 ma mieć 4 MB. I3 7350K ma mieć 2 rdzenie oraz HyperThreating, który pozwoli na obsługę 4 wątków jednocześnie. Wykorzystywać on będzie architekturę Skylake ale zostanie on wykonany w 14 nm procesie technologicznym.

i3-7350k-benchmark i3-7350k-benchmarks

Ze względu na wysokie taktowanie rdzenia (4,2 GHz) to wydajność właśnie jednego rdzenia jest większa niż w przypadku i5 6600K czy i5 4690K. W operacjach wielowątkowych dościga on i5s. Wydaje się więc, że będzie to ciekawa, budżetowa propozycja. Jedynie cena w tym wszystkim się nie zgadza- 180$ za dwurdzeniową konstrukcję może sprawić, że jej wybór wcale nie będzie budżetowy. W szczególności, gdy w Polsce zapewne cena osiągnie znacznie większą wartość niż bezpośredni przelicznik dolarów na złotówki. Może się okazać, że za niewiele więcej dostaniemy i5 6600K.

Źródło: http://www.eteknix.com/, http://wccftech.com/