WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwsze wyniki procesora Ryzen 1950X

Dzisiaj wreszcie AMD ujawni procesory z serii Ryzen Threadripper. Ich celem jest stworzenie konkurencji dla  Intela w przypadku drogich i wydajnych cpu. Jeden z nowych procesorów, Ryzen 1950X, został właśnie przetestowany.

Owe cpu jest flagowym układem z nowej linii Ryzen dla podstawki X399. Posiada on 16 rdzeni i 32 wątki, 32MB pamięci L3 oraz 8 MB pamięci L2. Pracuje ona z częstotliwością 3,4 GHz, która może zostać zwiększona do 4 GHz. Cena tej konstrukcji wynosi 999$.

Jednym z najbardziej popularnych benchmarków jest CInebench R15. Do sieci wyciekły dwa wyniki procesora, w obu przypadkach uzyskał on około 2905 punktów. Jest to wynik o 30% lepszy niż w przypadku Intel Core i9-7900X. Jednakże konstrukcja od Intela posiada tylko 10 rdzeni i pewnie stąd wynika ta różnica. Dostępny jest także wynik z programu CPU-Z. Wyniki także są lepsza od konkurencji w szczególności w wielu wątkach. Wygląda więc na to, że Intel zyska potężną konkurencję, która może zostać zdecydowanym numerem 1 na rynku.

Źródło: http://wccftech.com/, https://www.eteknix.com