Kilka godzin temu informowałem Was o przeciekach na temat nowego GeForce 1060, a już teraz serwis Videocardz udostępnił specyfikacje i zdjęcia propozycji od Gigabyte.

Okazało się, że GTX 1060 Windforce OC z 5 GB pamięci GDDR5 jest praktycznie kopiom 6 GB wariantu od tego samego producenta. Podstawowe taktowanie rdzenia graficznego w trybie OC wynosi 1582 MHz, a w ramach trybu boost – 1797 MHz. Jeśli idzie o pamięć, to jej częstotliwość sięga 8008 MHz, co w połączeniu z 160-bitową magistralą zapewnia przepustowość na poziomie 160 GB/s. Odprowadzaniem temperatury zajmuje się tradycyjne chłodzenie Gigabyte, czyli Windforce 2X, a o wygląd karty dba pełny backplate. W przypadku wyjść wideo postawiono na dwa DVI oraz pojedyncze HDMI i DisplayPort.

Jaki jest sens wypuszczania nowego GTX 1060, kiedy 6 GB wersja znajduje się na rynku od kilku miesięcy? Do tej pory najrozsądniejszym wyjaśnieniem tego posunięcia są pieniądze, które napłyną z masowej sprzedaży nieco zubożałego, ale również tańszego modelu. Przypomnę tylko, że ten model GeForce będzie przeznaczony wyłącznie na rynek chiński, gdzie zasili komputery w popularnych tam kawiarenkach internetowych.

Źródło: videocardz.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej