WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Pierwszy „bitcoinowy komputer” kupisz za – zaskoczenie – Bitcoiny

Firma 21 postanowiła wnieść powiew świeżości na rynek kryptowalut. Opracowany przez nią Bitcoin Computer to urządzenie pozwalające na rozwój własnego serwisu sprzedającego towary i usługi za Bitcoiny uniezależniając się od zewnętrznych serwisów oferujących pośrednictwo w obrocie kryptowalutą.

Samo urządzenie trafiło do sprzedaży już 16 listopada, jednak dopiero teraz, z dwumiesięcznym poślizgiem, można ją nabyć za walutę do której wykorzystania ma służyć. Komputer został przez producenta wyceniony na 1,0124 Bitcoina, czyli odpowiednik 399 dolarów. Autorzy projektu oceniają, że taka forma dystrybucji jest właściwsza, ponieważ daje kupującemu pełną anonimowość. Nabywca płaci całkowicie anonimowo za pomocą kryptowaluty, a przesyłka zawierająca urządzenie zostaje wysłana do wskazanej skrytki pocztowej bez podawania danych adresata. Jedynym elementem naszych danych osobowych jaki musimy podać zamawiając Bitcoin Computer jest adres mailowy.

Urządzenie, poza umożliwieniem nam uniezależnienia się od pośredników, wygeneruje również nasze własne Bitcoiny. Chociaż jego wydajność w tym ostatnim zadaniu (50GH/s) nie jest duża, to zapewnia stały dopływ kryptowaluty na potrzeby budowanego przez nas systemu.

Bitcoin Computer może pracować jako samodzielna maszyna lub współpracować z komputerami z systemami Windows, OS X lub Linux, łącząc się z nimi poprzez port USB. Pracując samodzielnie urządzenie dysponuje pamięcią o pojemności 128GB i może łączyć się z siecią za pomocą dołączanego modułu Wi-Fi. System operacyjny pod którego kontrolą działa Bitcoin Computer to zmodyfikowana wersja Linuxa.

21-2

Zespół 21 chwali się na swojej stronie internetowej, że współpracuje z takimi firmami jak Cisco, Qualcomm czy Andreessen Horowitz (przedsiębiorstwo typu venture capital inwestujące w firmy technologiczne). Firmę wspiera również Peter Thiel, który swego czasu namieszał już na rynku internetowych płatności, współtworząc z Maxem Levchinem i Elonem Muskiem serwis PayPal.

[źródło i grafika: thenextweb.com, 21.co]