WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Pierwszy od dawna update Facebook Notes

Kiedy ostatnio napisałeś/aś jakąś notatkę na Facebooku? Prawdopodobnie nie robisz tego zbyt często. Firma Zuckerberga chce to zmienić.

Wczoraj Facebook ogłosił pierwszy od długiego czasu update do swoich „Notes”, zmieniając je w coś na kształt platformy blogerskiej, przypominającej Medium.

Można teraz przykładowo dodać ilustrację”frontową” jako wyróżniony obrazek, lub wstawiać zdjęcia z podpisami. Rozwinięto również formatowanie tekstu – dodano nagłówki, cytaty, wypunktowane listy.

screen-shot-2015-09-22-at-9-33-01-am

Większość użytkowników Facebooka prawdopodobnie od lat nie widziała żadnej notatki. Bardzo możliwe, że nowy, odświeżony interfejs pozwoli na popularyzację tego starego narzędzia i sprawi, że zainteresują się nim „szerokie masy”. Oczywiście ciężko porównywać Notes z rozwiniętymi platformami, takimi jak Medium, czy Squarespace, ale przeciętny użytkownik Facebooka, który nie chce zakładać konta w innym serwisie może być zadowolony.

campfirebanda2-1200x684

Wydaje się to być sensownym krokiem z punktu widzenia portalu społecznościowego. Facebook stara się rozwinąć szereg oferowanych usług w zakresie hostingu stworzonych przez użytkowników treści (chodzi m.in o usługę streamowania video), stara się również zwiększyć udział newsów w wyświetlanych wiadomościach w ramach Instant Articles.

Obecnie można tworzyć nowe notki jedynie z desktopowej przeglądarki, choć oczywiście dostępne są również z telefonów. By spróbować usługi na własnej skórze, należy odwiedzić Facebook.com/notes.

[źródło i grafika: thenextweb.com]