WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwszy egzemplarz Oculus Rift dostarczył sam twórca

Jeden z pomysłodawców Oculus Rift postanowił pofatygować się aż na Alaskę, aby osobiście wręczyć zestaw pierwszemu klientowi.

Szczęśliwcem okazał się niezależny deweloper, Ross Martin. Był on również pierwszą osobą, która zamówiła hełm w przedsprzedaży. Jak przyznał sam twórca, Palmer Luckey, po tylu latach pracy nad tym projektem, najzwyczajniej spoczywał na nim obowiązek dostarczenia pierwszego egzemplarza własnoręcznie.

Martin dokumentował całą akcję przy pomocy Twittera. Mężczyzna nie wiedział, iż jako pierwszy złożył zamówienie, a cała akcja utrzymana była w tajemnicy. Poinformowano go jedynie, że paczka dotrze na Alaskę w sobotę, choć pierwotnie dostawy miały być realizowane w poniedziałek. Jakie musiało być więc jego zdziwienie, gdy w drzwiach, zamiast kuriera, stanął sam twórca gadżetu.

Przedsprzedaż Oculus Rift rozpoczęła się na początku stycznia bieżącego roku. Cena dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych wyniosła 599$. Na innych rynkach całkowity koszt okazał się jeszcze wyższy, dlatego Polacy za całość musieliby zapłacić ponad 3 tysiące złotych.

[Źródło i grafika: eteknix.com]