WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

W Polsce rusza pierwszy na świecie escape room dla programistów

We Wrocławiu od 1 września rusza dosyć wyjątkowy escape room. Jest on bowiem przeznaczony dla programistów. Okazuje się także, że jest to pierwsze tego typu miejsce na świecie.

W 2014 roku wrocławska firma Let Me Out otworzyła pierwszy polski pokój zagadek. Od tego czasu ilość escape roomów może przyprawić o ból głowy – prawie każdego miesiąca pojawiają się nowe tego typu miejsca. Żeby przyciągnąć klientów trzeba więc wymyślić coś wyjątkowego. Karol Skraba, współwłaściciel Let Me Out, mówi:

Patrząc na ilość programistów, którzy pracują we Wrocławiu stwierdziliśmy, że warto zadbać o rozrywkę dla tej licznej grupy i dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć pokój z zagadkami z branży IT. Przy tworzeniu scenariusza do naszego najnowszego pokoju posiłkowaliśmy się pomocą doświadczonych software developerów, tak więc zagadki wymagają od graczy znajomości języków programowania. Jednak cała gra nie odbywa się tylko przy komputerze, podobnie jak w klasycznych escape roomach gracze muszą wykazać się także sprytem, umiejętnością łączenia faktów oraz spostrzegawczością.

Scenariusz pokoju zagadek utrzymany jest w klimacie tajnej placówki badawczej. Głównym celem graczy jest wgranie do systemu wirusa, który spowolni wzbogacanie uranu i nie dopuści do wybuchu wojny atomowej. Pokój nosi nazwę Hexit i więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Let Me Out.

Escape room stworzony we współpracy z Microsoftem

Źródło: Materiały prasowe