WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwszy system molekularnego oczyszczania powietrza już dostępny

Powietrze, jakim oddychamy nie zawsze jest tak czyste, jak byśmy tego chcieli, całe szczęście firmy takie jak Molekule dają nam możliwości, aby nie zadowalać się jego niską jakością.

Molekule wypuściło właśnie swój własny oczyszczacz powietrza, który usuwa z niego niechciane chemikalia, bakteria, wirusy, grzyby i alergeny. W przeciwieństwie do tradycyjnych filtrów HEPA, które znajdują się w klasycznych systemach ogrzewania i wentylacji, Molekule Air Purifier może usuwać również niezwykle małe cząsteczki. Mówi się, że nawet 1000-krotnie mniejsze niż to, co są w stanie wychwycić i usunąć inne filtry.

Technologia ta została opracowana po wielu latach przez współzałożyciela firmy, doktora Yogiego Goswami. Badania prowadzone przez tego człowieka trwały 20 lat i każdy zainteresowany może podejrzeć ich rezultaty na stronie Molekule. Ostatnie testy wykazały, że urządzenie to jest w stanie efektywnie oczyszczać powietrze na przestrzeni 56 metrów kwadratowych.

Technologię tę można kontrolować także przy pomocy aplikacji na iOS, która pozwala również na monitorowanie i zarządzanie częściami zamiennymi, koniecznymi do wymiany. Jeśli jednak ktoś wolałby robić to ręcznie, na urządzeniu znajduje się ekran dotykowy, który gwarantuje takie same opcje jak aplikacja.

Jak łatwo się domyślić, cena za taki sprzęt jest adekwatna do jego funkcji. Molekule Air Purifier jest dostępny na stronie producenta za 800 dolarów i kwota ta gwarantuje roczny zapas filtrów.

źródło: techspot.com | zdjęcie: blessthisstuff.com