WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Pierwszy szkic Czarnej Pantery. T’Challa miał wyglądać zupełnie inaczej

Superbohater zwany Czarną Panterą po raz pierwszy zadebiutował pod koniec lat 60. Od tamtej pory przeszedł długą drogę, którą zwieńczyły nominacje do Oscara za ubiegłoroczną ekranizację. Księcia T’Challę kojarzymy z czarnym, w pełni zakrytym kostiumem uzbrojonym w ostre pazury z vibranium. Jednak nie zawsze tak było. Zobaczcie pierwszy szkic Czarnej Pantery!

Odkąd w latach sześćdziesiątych Czarna Pantera została stworzona przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego postać nie uległa zbyt wielkim metamorfozom. Wydawałoby się, że kostium T’Challi zawsze przypominał zwierzę, od którego wziął swój superbohaterski przydomek. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak było. Wnuk Kirby’ego opublikował pierwszy szkic Czarnej Pantery wykonany przez swojego dziadka. Cóż, gdyby nie podpis, nikt by się raczej nie domyślił o kogo chodzi.

Jak widzimy postać jest o wiele bardziej kolorowa niż wersja, którą znamy. Dodatkowo, pierwotnie zamiast Czarnej Pantery był… Węglowy Tygrys (Coal Tiger). Stąd T na stroju. Na szczęście szybko zrezygnowano z takiego przedstawienia postaci na rzecz znanego nam już kostiumu. Jeszcze przez jakiś czas król Wakandy nosił pelerynę, ale i ona w końcu odeszła do lamusa.

Pierwszy szkic Czarnej Pantery. T’Challa miał wyglądać zupełnie inaczej

W tym tygodniu film Czarna Pantera osiągnął coś, co zdawałoby się, jest nieosiągalne dla filmu o superbohaterach. Zdobył imponującą liczbę siedmiu nominacji do Oscara, w tym za Najlepszy Film. Jest to ogromne osiągnięcie i nawet jeśli film statuetki nie zdobędzie, to i tak szlak został przetarty.

Czytaj też: Syn gwiazdy Rodziny Soprano pojawi się w prequelu serialu

Źródło: comicbookmovie.com