WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Jest pierwszy trailer nowego Call of Duty: WWII!

W piątek 21 kwietnia mieliśmy dobrą nowinę dla polskich fanów Call of Duty – to właśnie tego dnia oficjalnie potwierdzono istnienie WWII. Napisaliśmy, że 26 kwietnia będzie pierwszy, światowy pokaz gry i ten, cóż… po prostu się wydarzył, dzięki czemu poznaliśmy kilka szczegółów na temat samej gry, dostaliśmy jej premierę i mamy pierwszy trailer.

Nowa odsłona serii Call of Duty zabierze nas w lata 1944 oraz 1945, czyli w okres końcówki II Wojny Światowej. Kampania dla pojedynczego gracza opowiadać ma w dużej mierze historię szeregowego „Reda” Danielsa, choć fabuła nie będzie kładła nacisku tylko na tę postać. Sledgehammer Games, który jest teraz głównym developerem, postara się nas zżyć z przydzielonym dla „Reda” składem. Autorzy zapewniają, że ich główną inspiracją był film Szeregowiec Ryan oraz serial Kompania Braci. Sledgehammer tym samym pozwoli nam przeżyć ponownie lądowanie na plaży w Normandii w mocno odświeżonej oprawie wizualnej. Przemierzymy też pola bitwy w Belgii oraz Francji.

Premiera Call of Duty: WWII? 3 listopad 2017 roku na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Jeszcze przed listopadem wystartować powinny beta testy trybu multiplayer. Ten wzbogacony ma być o nowy tryb „War”, który będzie delikatnie fabularyzowany, tak jak to miało miejsce w przypadku „Operacji” w Battlefield 1. Twórcy wyślą graczy na najsłynniejsze w historii II Wojny Światowej pola bitew i tam też weźmiemy udział w przygotowanych z góry scenariuszach. Zapowiada się naprawdę smakowicie!