Premiera procesorów AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G ze zintegrowanymi układami Vega ma odbyć się 12 lutego. Czym będą wyróżniać się nowe APU od AMD i na jakie dodatki oraz ceny mogą liczyć klienci?

Pierwszy unboxing wspomnianych układów zaserwował nam użytkownik Tieba Baidu, czyli chińskiego forum. Na pierwszy rzut oka dowiedzieliśmy się tylko tego, że samo pudełko nie uległo zmianie, ale jego zawartość jest nieco bardziej interesująca. O ile zaliczycie do tego dodatek w postaci znanego już chłodzenia Wraith Stealth. I to wszystko w cenie zbliżonej do bliźniaczych układów Ryzen 5 2400 i Ryzen 3 2200.

Jednak względem nich APU od AMD zostanie poprawione w kilku aspektach. Najważniejszymi z nich są zdecydowanie wyższe taktowania zegarów, ulepszona technologia Precision Boost oraz usprawniony kontroler pamięci operacyjnej działającej na wysokich częstotliwościach. Innymi słowy, zostało poprawione to, o co prosili i na skarżyli się użytkownicy.

W obecnych czasach premiera Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G ma szansę na osiągnięcie niemałego sukcesu. Wysokie wzrosty cen dedykowanych kart graficznych sprawiają, że większość graczy decyduje się na ”przeczekanie” tego okresu korzystając z leciwych już układów, albo zintegrowanych GPU. Do tej pory tacy gracze mieli do wyboru wyłącznie produkty Intela, a teraz do gry dojdzie również APU od AMD. A te, według ostatnich doniesień, zaoferują znacznie wyższą wydajność od np. i5-8400.

Źródło: wccftech.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!