WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwszy super samochód elektryczny z Włoch

O dziwo pierwszy włoski super samochód elektryczny nie pochodzi od Ferrari czy innej popularnej marki. Tworzy go Tecnicar i chociaż nikt za bardzo nie zna tej firmy, to sam pojazd zapowiada się świetnie i ma mieć moc rzędu 800 koni mechanicznych.

Lavinia SE będzie stał swoimi osiągami ledwo za Ferrari 458 Italia. Jego korpus zbudowany jest z włókna węglowego, zaś sam pojazd ma posiadać bardzo dobre hamulce ceramiczne. Najważniejsze jest jednak to, że będzie dochodził do 100 km/h w niecałe 3,5 sekundy. To przy silniku imitującym 800 koni mechanicznych, wygląda na naprawdę zadowalający wynik.

O ile powstanie. Tu jest ten mały haczyk. Ten obrazek, który widnieje na górze jest tylko renderem, bo firma nie posiada jeszcze prototypu. Ten zaś rzekomo konstruują w Sycylii, zaś jego pokaz zapowiedziano dopiero na kwiecień. Nie wiadomo też jaka będzie cena czy data premiery tego auta na świecie. Jednakże jest na co czekać – maniacy ekologii i szybkich osiągów wreszcie znajdą dla siebie pojazd idealny.

[źródło i zdjęcie: engadget.com]